Veckoauktion den 11 augusti 2003
6035 Akvarell
Louis Belanger, 46x66
Stopped
11 augusti at 18:00 -
6015 Bestick
Stopped
11 augusti at 18:00 -
6010 CHEST OF DRAWERS
Intarsia, 1700-tal, L.132 D.69 H.85
Sold: SEK 10800
Sold den 11 augusti 2003
6024 Chiffonjé
Karl Johan, mahogny/svart 125x58, H138
Sold: SEK 9800
Sold den 11 augusti 2003 -
2043 Färglitografi
Salvador DalÃ, 156/160, 60x45
Sold: SEK 1200
Sold den 11 augusti 2003 -
6005 Färglitografi
Stellan Mörner, 237/260, 1953, 60x42
Sold: SEK 1000
Sold den 11 augusti 2003
6016 Golvur
1800-tal, sign, Alfta, H.225
Sold: SEK 7800
Sold den 11 augusti 2003 -
6022 CORNER CUPBOARD
Allmoge, H154
Sold: SEK 3500
Sold den 11 augusti 2003 -
6004 Hörnväggskåp
Allmoge, 1815, H.90
Sold: SEK 2500
Sold den 11 augusti 2003
4023 Kandelaber
NS, H46, Hallberg
Sold: SEK 700
Sold den 11 augusti 2003 -
4033 CANDELABRAS
Ett par, Sent 1800-tal, H.70
Sold: SEK 3000
Sold den 11 augusti 2003 -
4037 Ljusstake
1700-tal, malm, H.13
Sold: SEK 300
Sold den 11 augusti 2003
2008 Oljemålning
Albert Louden, sign. 2000 66x60
Stopped
11 augusti at 18:00 -
4134 OIL PAINTING (F)
Bengt Andréen, vårvinter, 33x24
Stopped
11 augusti at 18:00 -
6018 Sekretär
Bemålad, 1800-tal, L.118 D.42 H.122
Sold: SEK 2500
Sold den 11 augusti 2003
6001 Sekretär
rokokostil, L73 D50 H105
Sold: SEK 4400
Sold den 11 augusti 2003 -
6011 Skänk
Valnöt, 1800-tal, L.150 D.54 H.175
Sold: SEK 5200
Sold den 11 augusti 2003 -
6002 Skåp
Allmoge, L90 D60 H177
Sold: SEK 13000
Sold den 11 augusti 2003
6021 Sybord
1800-tal, valnöt H73
Sold: SEK 2400
Sold den 11 augusti 2003 -
6017 Sybord
Nyrokoko, (sk), H.76
Sold: SEK 1000
Sold den 11 augusti 2003